Zvuk jako prasknutí kamínku do skla.

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 18
Registrován: 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V60 II

#1 Zvuk jako prasknutí kamínku do skla.

Příspěvek od tomsi »

Ahoj, mám čerstvě koupenou ojetou V60 II D4. Všiml jsem si, že když zkusím zrychlit na krev třeba z nízké rychlosti do 100km/h na plný plyn a pustím plyn, tak po dokončení zrychlování po cca vteřině nebo dvou se ozve ze předu asi z palubní desky / čelního skla lupnutí přesně jako když čelní sklo trefí kámen. Když jsem to zkoušel, tak jsem měl jednou pocit i jako by to luplo v plynovém pedálu, ale to asi těžko bude z pedálu. Zvuk je ale z interiéru. Je to přesně jako zvuk kamínku na sklo ve větší rychlosti. Vždy to lupne jen jedenkrát po extrémním zrychlení. Btw auto má "ve předu" laminovaná skla, headup, harman kardon. Nemá někdo zkušenost? Nikdy jindy jsem to nezaznamenal, než při tomto specifickém "jízdním režimu". Při plynulé jízdě mimo město ani po dálnici jsem zvuk nezaznamenal v žádných rychlostech. Taktéž při jízdě po horší cestě nic nepraská, nevrže. Myslím si že to je navázané na prudké zrychlení do vyšší rychlosti. Pokud jen prudce sešlápnu plyn a pustím dřív než auto stihne víc zrychlit, dostane se jen třeba na 50km/h tak to slyšet není. Díky za případné typy co by to mohlo být, nebo jestli se s tím někdo setkal.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 18
Registrován: 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V60 II

#2 Zvuk jako prasknutí kamínku do skla.

Příspěvek od tomsi »

Odpovím si sám, možná se bude hodit někomu jinému. Dnes jsem důkladněji otestoval. Zvuk jde opravdu z plynového pedálu, pokud se prošlápne až na kickdown, tak po uvolnění má kickdown přepínač asi nějakou vteřinu zpoždění, zřejmě nějak zatuhlý a jak se uvolní a pedál je už nahoře, tak to cvakne. Je to i cítit jak to ťukne do pedálu. Asi ho předchozí majitel moc nepoužíval. Vzhledem k tomu, že jsem při koupi dostal volvo selekt, tak to asi někdy nechám opravit, jinak žádná hrůza.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“